Topic outline
- General
- MODUL 1 - O trhu práce pre ľudí so sluchovým postihnutím
MODUL 1 - O trhu práce pre ľudí so sluchovým postihnutím
Po dokončení školy, a dokonca aj pred tým, začínate premýšľať o svojom prvom zamestnaní. Bude to ľahké? Alebo veľmi ťažké? Čo musím urobiť, aby som si našiel pre mňa vhodnú prácu? Zvládnem nové pracovné úlohy? ... To sú otázky, ktoré sa môžete sami seba pýtať s určitými obavami.
- MODUL 2 - Najlepšia voľba pre každého z nás
MODUL 2 - Najlepšia voľba pre každého z nás
Ak máte stratu sluchu, môžete uvažovať o práci s využitím posunkového jazyka. V dnešnej dobe existujú mnohé možnosti, ako byť tlmočníkom. Rozsah kariéry, v ktorých môžete používať posunkovú reč, otvorený pre túto zručnosť, sa rozšíril a nové možnosti kariéry sa otvárajú, keďže sa technológia vyvíja.
- MODUL 3 - Ako byť dobrým zamestnancom
MODUL 3 - Ako byť dobrým zamestnancom
Aby ste boli dobrým zamestnancom, je potrebné, aby ste mohli ľahko komunikovať so svojimi kolegami a šéfom a naopak. Ak pracujete s ľuďmi, ktorí nevedia o strate sluchu, môže byť dobré dať im nejaké informácie, ocenia vaše úsilie a skutočnosť, že ste ich odlovili.
- MODUL 4 - HĽADANIE ZAMESTNANIA
MODUL 4 - HĽADANIE ZAMESTNANIA
Názov "životopis" pochádza z latinského výrazu "Curriculum Vitae", čo znamená "priebeh života". Obyčajne obsahuje dve alebo viac strán, ak mal záujemca o prácu niekoľko predchádzajúcich zamestnaní.
- MODUL 5 - Ako prispôsobiť svoj životopis
MODUL 5 - Ako prispôsobiť svoj životopis
V niektorých prípadoch, ak sú pre prácu záujemcovia: osoba s ťažkou poruchou sluchu a druhá bez nedostatku, ktorí majú rovnakú odbornú prípravu, vtedy je možné, aby spoločnosť uprednostňovala osoby so sluchovým postihnutím pri získaní práce.
- MODUL 6 - Čo je motivačný list
MODUL 6 - Čo je motivačný list
Motivačný list je písomný doklad, ktorý sprevádza životopis, aby poskytol ďalšie informácie o skúsenostiach, zručnostiach a motivácii kandidáta na pracovné miesto.
- MODUL 7 - Ako napísať sprievodný list
MODUL 7 - Ako napísať sprievodný list
Úprimnosť je rovnako dôležitá, ako vo Vašom životopise. Musíte priznať svoje slabé stránky, ale pozitívne sa zamerať na to, ako pracujete na ich riešení, alebo ako ich môžete premeniť na silné stránky.
- MODUL 8 - PRIEBEH POHOVORU O ZAMESTNANIE
MODUL 8 - PRIEBEH POHOVORU O ZAMESTNANIE
Pripravte si otázky týkajúce sa Vašich záujmov. Niektorí zamestnávatelia Vás môžu chcieť vidieť v stresujúcej situácii. Nebuďte nervózny, udržte sa v pohode, buďte úprimný.
- MODUL 9 - OTÁZKY TÝKAJÚCE SA DISKRIMINÁCIE POČAS VYHĽADÁVACIEHO PROCESU
MODUL 9 - OTÁZKY TÝKAJÚCE SA DISKRIMINÁCIE POČAS VYHĽADÁVACIEHO PROCESU
Premýšľajte o zverejnení, rozhodnite sa, či a kedy chcete hovoriť o Vašej sluchovej strate. Väčšina zamestnancov konzultantov sa domnieva, že nie je potrebné hovoriť o Vašej sluchovej strate vo Vašom životopise, alebo keď ste pozvaní na rozhovor, pretože to dáva zamestnávateľovi šancu Vás vyradiť.
- MODUL 10 - AKO UDRŽAŤ SVOJU PRÁCU
MODUL 10 - AKO UDRŽAŤ SVOJU PRÁCU
Keď dostanete prácu, mali by ste sa odvolávať na zákonník práce. Pre zamestnanca aj pre zamestnávateľa je dôležité poznať základné pravidlá pracovného práva. Hlavným a najdôležitejším zdrojom pracovného práva je zákonník práce.